Boże Narodzenie jest wielkim świętem kościelnym, jest także najbardziej zacisznym świętem domowego ogniska i rodziny. Muzyka zawsze była nieodłącznym elementem wszelkich obrządków i uroczystości. Wśród zwykłych radości- choinki, wigilijnych potraw i prezentów- święta wyróżniają się śpiewem ku czci Dzieciątka Bożego- pieśni zwanych kolędami. Ich źródłem zawsze i wszędzie są miłość i zachwyt dla małego Jezusa i Świętej Rodziny.

Już kolejny rok na zaproszenie Wójta Gminy Krzysztofa Woźniaka spotkaliśmy się w centrum Zadzimia na świątecznym kolędowaniu. Licznie przybyły dzieci i młodzież szkolna wraz z opiekunami, stowarzyszenia, zespoły śpiewacze, koła gospodyń wiejskich, przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji, sołtysi, chór kościelny z Zadzimia, mieszkańcy gminy. Nie zabrakło również gości a wśród nich przybyli : Piotr Polak- Poseł na Sejm RP, Wiesław Wydrzyński -Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Poddębicach, Krzysztof Jatczak- przedstawiciel Komendanta Powiatowego Policji w Poddebicach, Krystyna Godzińska – Radna Rady Powiatu, Stanisław Katusza –Radny Rady Powiatu, Marian Strzałka – Właściciel firmy MARKBUD w Poddebicach, Piotr Trybura – Przewodniczący Rady Gminy w Zadzimiu wraz z radnymi, prof.dr inż. arch.Marek Pabich – Dyrektor Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej i dr inż. arch. Włodzimierz Witkowski wraz z grupą pracowników naukowych i studentów, Ksiądz Prałat Mirosław Skoczylas – Proboszcz Parafii Zygry, Ksiądz Juliusz Mieczyński- Proboszcz Parafii Zadzim, Ksiądz. Sylweriusz Antczak -Proboszcz Parafi Małyń.

Po części kolędowej uczestnicy spotkania udali się do sali konferencyjnej Urzędu Gminy, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

28 grudnia był także dniem otwarcia II wystawy poplenerowej prac studentów politechniki Łódzkiej w ramach projektu „Dziedzictwo- rewitalizacja kompleksu pałacowo-parkowego w Zadzimiu”. Wójt gminy ufundował trzy główne nagrody i trzy wyróżnienia za najlepsze prace, które wręczył studentom. Podziękowania otrzymały także studentki które uczestniczyły w pracach nad przygotowaniem inwentaryzacji budynku pałacu w Zadzimiu. Przygotowana dokumentacja posłuży do odtworzenia w przyszłości cennych detali elewacji budynku. Studentki wraz z opiekunami podziękowali wójtowi, pracownikom Urzędu Gminy w Zadzimiu i pracownikom Zespołu Szkół w Zadzimiu za współpracę, pomoc i wspaniałą atmosferę podczas popytu na terenie gminy i prowadzenia prac w zadzimskim parku.

Koniec roku to doskonała okazja do podsumowań całorocznej działalności i podziękowań za współpracę z samorządem. W tym roku po raz pierwszy Wójt Gminy Krzysztof Woźniak uhonorował osoby , które w mijającym roku szczególnie wspierały naszą gminę. „Złote jabłko” jako symbol wdzięczności Samorządu Gminy Zadzim otrzymali : Pani Krystyna Godzińska, Pan Piotr Polak, Pan Stanisław Katusza, Pan Marek Pabich i Pan Marian Strzałka.

Świąteczne spotkanie w urzędzie upłynęło we wspaniałej atmosferze przy śpiewie kolęd, w których przewodniczył zadzimski chór kościelny. Uczestnicy z przyjemnością oglądali plastyczne prace poświęcone naszej gminie. Wystawę będzie można oglądać do końca stycznia 2018 roku.

Wszyscy częstowali się pysznymi tradycyjnymi potrawami przygotowanymi przez panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich w Woli Zaleskiej i podziwiali ich kunszt kulinarny.

Wójt Gminy serdecznie dziękuje wszystkim przybyłym na spotkanie oraz za wsparcie i wszelką pomoc w jego przygotowaniu.