W dniu Święta Trzech Króli – 6 stycznia br. w kościele parafialnym w Zadzimiu odbył się XVI Koncert Kolęd Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zadzimiu z gościnnym udziałem chóru męskiego „Lutnia” z Warty. Przed koncertem ksiądz proboszcz Juliusz Mieczyński odprawił uroczystą Mszę Świętą , którą muzycznie wsparły oba zespoły. Bezpośrednio po zakończeniu Mszy Świętej rozpoczął się koncert. Orkiestra dęta oraz chór raczyli nas na przemian pięknie wykonywanymi kolędami i pastorałkami. Musimy podkreślić, ze orkiestra pod dyrekcją Jadwigi Surtel zaprezentowała utwory ze swojego nowego repertuaru , które bardzo spodobały się obecnym na koncercie gościom i mieszkańcom. Zaśpiewali także soliści – członkowie orkiestry : Natalia Medyńska, Idalia Drzewiecka , Sebastian Krajewski oraz Paweł Żak , który zaprezentował dwie wzruszające kolędy własnego autorstwa .

Gościnnie występujący męski chór „Lutnia” to zespół z wielkimi tradycjami. Powstał w 1922 roku w ramach Towarzystwa Muzycznego przy Ognisku Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warcie. Do Zadzimia przyjechało około trzydziestu jego członków. W ramach koncertu chór pod dyrekcją Andrzeja Grześkowiaka zaprezentował przepięknie zaaranżowane i zaśpiewane na wiele głosów kolędy. Jesteśmy przekonani, że zrobił wrażenie na wszystkich słuchaczach.

Koncert trwał dużej niż to zaplanowali organizatorzy, ale wrażenia były tak wspaniałe, że wszyscy, nawet stojący, wysłuchali go do końca. Ostatnim utworem koncertu  był Marsz Radeckiego wykonany przez zadzimską orkiestrę z entuzjastycznym udziałem klaszczącej widowni. Nie zabrakło bisów.

Gratulujemy wspaniałego koncertu i dziękujemy Zarządowi OSP Zadzim, orkiestrze oraz chórowi „Lutnia” , także księdzu proboszczowi za wspieranie dobrych tradycji muzycznych w kościele.

 

20180106_131936.jpgIMG_0651.JPGIMG_0676.JPGIMG_0678.JPGIMG_0699.JPGIMG_0740.JPGIMG_0767.JPGIMG_0781.JPGIMG_0801.JPGIMG_0810.JPGIMG_0820.JPGIMG_0828.JPGIMG_0829.JPGIMG_0832.JPG