3 Maja  w Gminie Zadzim obchodziliśmy Narodowe Święto Konstytucji, szczególne bo w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez nasza Ojczyznę. W ten piękny majowy poranek  centrum Zadzimia prezentowało się  bardzo odświętnie,  ubrane w biało-czerwone  flagi i kwiaty.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele Św. Małgorzaty przez ks. Proboszcza  Juliusza Mieczyńskiego. Wierni w skupieniu wysłuchali  kazania i wszyscy wspólnie śpiewaliśmy pieśni maryjne i patriotyczne. Pod obeliskiem  orkiestra OSP Zadzim odegrała hymn państwowy. Wójt Gminy Krzysztof Woźniak przypomniał zebranym historię Trzeciomajowej  Konstytucji, jej twórców i jej przesłania, na którym powinniśmy się jako obywatele wzorować. Przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym bohaterów naszej Ojczyzny. Oprawę uroczystości stanowili  harcerze- uczniowie ZS w Zadzimiu. Chór młodzieży odśpiewał tradycyjną pieśń „Witaj majowa jutrzenko”, a orkiestra OSP Zadzim pięknie zagrała wiązankę patriotycznych melodii. Wspólnie przemaszerowaliśmy na teren Zespołu Szkół w Zadzimiu, gdzie ciekawym widowiskiem uraczyli nasz uczniowie ZS w Zadzimiu i Szkoły Podstawowej w Zygrach.

W gorącym słońcu  spędziliśmy miłe majówkowe chwile. Przybyli mogli częstować się tradycyjną grochówką,  naturalnymi napojami i ciastem przygotowanym przez komitet rodzicielski ZS w Zadzimiu. Przyjemna muzyka towarzyszyła rozmowom i majówkowej  zabawie. Bardzo cieszymy się, że mimo długiego weekendu i wielu wyjazdów, uroczystości miały bardzo ciekawy i miły przebieg.

Raz jeszcze, tą drogą wójt gminy dziękuje : księdzu proboszczowi parafii Zadzim, pocztom sztandarowym, delegacjom, przybyłym gościom, dyrekcji, pracownikom i uczniom ZS w Zadzimiu i Szkoły Podstawowej w Zygrach , orkiestrze OSP Zadzim, chórowi kościelnemu, pracownikom Urzędu Gminy w Zadzimiu i wszystkim, którzy włączyli się przygotowanie obchodów Święta Konstytucji  3 Maja. Dziękuje również funkcjonariuszom Policji w Poddębicach  za zabezpieczenie uroczystości.