W dniu 7 lipca  br. na boisku sportowym w Zygrach odbyły się Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze. Organizatorem zawodów był Wójt Gminy Zadzim  i  Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zadzimiu. O miano najlepszych walczyło 14 drużyn męskich, dwie drużyny młodzieżowe i dwie drużyny żeńskie. Rywalizacja rozgrywała się w dwóch kategoriach: sztafeta i ćwiczenia bojowe. Pierwsza konkurencja polegała na przebiegnięciu przez zawodników wyznaczonej trasy wokół boiska. W trakcie biegu strażacy pokonywali przeszkody i kończyli konkurencję po prawidłowym podłączeniu  końcówki na wężu strażackim. Druga część zawodów tzw. bojowa polegała na rozwinięciu linii gaśniczej i zaczynała się uruchomieniem motopompy, która czerpała wodę z brezentowego basenu. Zawodnicy musieli rozwinąć dwa węże za pomocą których podawana była woda na dwa stanowiska gaśnicze.

  Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco :

I         miejsce OSP Zygry

II        miejsce OSP Bogucice

III        miejsce OSP Małyń

IV        miejsce OSP Chodaki

V         miejsce OSP Sikory

VI        miejsce  OSP Charchów Pański

VII       miejsce OSP Żerniki

VIII      miejsce OSP Wola Zaleska

IX         miejsce OSP  Zadzim

X          miejsce OSP Jeżew

XI         miejsce OSP Ralewice

XII        miejsce OSP Grabina

XIII       miejsce OSP Wierzchy

XIV       miejsce OSP Zalesie 

Żeńskie drużyny pożarnicze :

I           miejsce OSP Chodaki

II          miejsce OSP Bogucice

Młodzieżowe drużyny pożarniczej:

I           miejsce OSP Sikory

II          miejsce OSP Zadzim

Po odczytaniu wyników Wójt Gminy Krzysztof Woźniak wraz z Komendantem Gminnym OSP Arturem Stępniem  wręczyli drużynom pożarniczym  puchary, dyplomy i nagrody.
Sportowa rywalizacja, dobra atmosfera oraz gorący doping - to wszystko towarzyszyło Gminnym Zawodom Sportowo-Pożarniczym. Już dziś zapraszamy na Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, które odbędą się 25 sierpnia również na stadionie w Zygrach.