Zadzim, 05.10.2021r.

Znak: SK.0005.1.2021

Raport z przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami
sołectwa Ruda Jeżewska i sołectwa Jeżew

 

1. Przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami sołectw Ruda Jeżewska i Jeżew  dotyczyło połączenia sołectwa Ruda Jeżewska i sołectwa Jeżew oraz przyjęcia projektu statutu sołectwa Jeżew - Zarządzenie NR 69/2021 Wójta Gminy Zadzim z dnia  14 września 2021r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami sołectw Ruda Jeżewska i Jeżew.

2. Konsultacje zostały przeprowadzone w formie ankiety. Wypełnione ankiety należało odesłać  do dnia 29 września 2021r. na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przedłożyć  w sekretariacie Urzędu Gminy w Zadzimiu w godz. 8.00-16.00 od pn. do pt.

3. Informacja o trwających konsultacjach oraz wzór ankiety umieszczone zostały na stronie internetowej UG w Zadzimiu, w BIP oraz na tablicy ogłoszeń UG w Zadzimiu. 

4. Konsultacje społeczne skierowane były do pełnoletnich mieszkańców sołectw Ruda Jeżewska  i Jeżew posiadających czynne prawo wyborcze w dniu przeprowadzenia konsultacji.

5. Konsultacje polegały na udzieleniu odpowiedzi na pytanie: „Czy jesteś za połączeniem sołectwa Ruda Jeżewska i sołectwa Jeżew oraz za przyjęciem projektu statutu sołectwa Jeżew?”

6. W wyznaczonym terminie do Urzędu Gminy wpłynęło  łącznie 10 ankiet mieszkańców sołectwa Jeżew i sołectwa Ruda Jeżewska. Wszyscy, którzy złożyli ankietę wyrazili zgodę na  przyłączenie sołectwa Ruda Jeżewska do sołectwa Jeżew.

7. Wyniki konsultacji nie są wiążące dla organu gminy podejmującego rozstrzygnięcia w sprawie objętej konsultacjami.

 

Wójt Gminy Zadzim

 /-/Krzysztof Woźniak